::: ostatnia aktualizacja: 28-01-2009 00:20 ::: dziś jest :::

LINKI - strona 1 z 2

Fantastyka

The H.P. Lovecraft Archive
Wszystko o mistrzu grozy - biografia, twórczość, listy i prace krytyczne oraz jego wpływ na obecną kulturę popularną. Wielokrotnie nagradzany serwis o oszczędnej, ale estetycznej szacie graficznej.

Gry komputerowe

Foobillard
Symulacja bilarda w różnych odmianach i snookera na wiele platform wykorzystująca OpenGL (darmowa i open source). Świetna, absolutnie porywająca grafika, trochę kulujące czasami reguły i sztuczna inteligencja, ale i tak warto zagrać.

Staregry.pl
Bardzo duża baza starych gier (głównie na PC) do ściągnięcia. Każda z nich ma szczegółowy opis i screen oraz ocenę według użytkowników i redaktorów.

Komiks

Dziwne tabletki
Krótkie odcinki prześmiewczego komiksu. Uwaga - poczucie humoru autorów może nie wszystkim przypaść do gustu.

Jeż Jerzy
Oficjalna strona kontrowersyjnego komiksu - polska rzeczywistość widziana okiem jeża deskorolkowca.

Wulffmorgenthaler
Genialny, błyskotliwy, pełny czarnego humoru komiks (wymagana dobra znajomość języka angielskiego). Tworzone codziennie plansze można otrzymywać na e-mail.

Muzyka

BrainGell
Grające dobry metal radio internetowe nadające w systemie SHOUTCast (Winamp), niestety raczej średnia jakość.

ChroniX Aggression
Kolejne radio internetowe grające metal, bardzo przyzwoite brzmienie.

Fan club zespołu Kat
Aktualne i wiarygodne źródło informacji o zespole, duże i aktywne forum, recenzje i relecje z koncertów.

Ogg Vorbis in Polish
Rzetelna informacja na temat Ogg Vorbis - doskonałego formatu kompresji muzyki i dźwięku (obsługiwanego od dawna w WinAmpie i innych dobrych odtwarzaczach). Dokładnie wyjaśnione jest, czym przewyższa mp3 i inne standardy, podane są linki z legalną muzyką do ściągnięcia. Dodatkowo można tu znaleźć instrukcje, jak możliwie najdokładniej skopiować płytę Audio CD za pomocą programu Exact Audio Copy.

Oprogramowanie

4programmers.net
Vortal poświęcony programowaniu. Delphi, Turbo Pascal, C++, Java, Assembler - materiały zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych programistów. W dziale download bardzo przydatne narzędzia oraz pliki nadesłane przez użytkowników.

dobreprogramy.com
Dużo nowych programów, głównie zagranicznych. Częste aktualizacje, każdy program ma rzetelny opis. Dla programów, które nie są darmowe, istnieje możliwość ściągnięcia wersji testowej lub kupienia pełnej. Dobre wieści o oprogramowaniu, duże forum.

thefreecountry.com
Baza całkowicie darmowych narzędzi dla programistów i webmasterów.

FreeSaver.com
1600 wygaszaczy ekranu - głównie freeware, choć zdarzają się nieliczne shareware. Pogrupowane w kategorie tematyczne, można też zobaczyć listę najchętniej ściąganych. Każdy wygaszacz jest obiektywnie oceniony przez twórców serwisu.

Zombie Mastah Prodakshans
Strona z własnymi programami freeware - niektóre z nich są przydatne, inne to gry lub "gadżety".

Program

7zip
Całkowicie darmowy, pozbawiony reklam program do kompresji i dekompresji. Rozpakowuje archiwa wszystkich ważnych formatów a oprócz tego oferuje algorytm z chyba najlepszym obecnie stopniem kompresji (format 7z jest otwierany jeszcze przez WinRAR-a i standardowe programy w Linuksie).

Anki nowość
Rewelacyjny program wspomagający naukę języków obcych, wzorów matematycznych itp. — ogólnie, zapamiętywanie. Wykorzystuje system "karteczek" — wirtualne karteczki mają pytanie i odpowiedź (można tam umieścić tekst, grafikę, wzory, pliki audio), program pokazuje nam jedną stronę i pyta się, co jest na drugiej. Odpowiedź zapisujemy gdzieś na boku na kartce albo do programu i porównujemy z wzorcową — czy odpowiedzieliśmy poprawnie i czy było nam trudno przypomnieć sobie. Program wykorzystuje efekt badań naukowych nad procesem zapamiętywania i odpowiednio dobiera odstęp, w jakim karteczki pojawiają się ponownie (system spaced repetition). Pomysł prosty, ale daje niezwykłe efekty.

Avira AntiVir
Darmowy niemiecki program antywirusowy. Skaner, aktywny "strażnik", aktualizacja online. Wysokie miejsce w rankingu magazynu Komputer Świat.

Dev4PC
Firma oferuje dwa produkty - Setup2Go oraz Install2Go, oba również w wersji freeware (licencja obejmuje komercyjne wykorzystanie). Umożliwiają tworzenie odpowiednio programów instalacyjnych oraz pakietów Windows Installer. Dostępny polski interfejs.
Setup2Go został wykorzystany do stworzenia instalatora Poety.

Ephemera
Świetny wygaszacz ekranu. Rysuje fraktale lub niezwykłe, przypominające opary lub sieć pajęczą wzory. Jedynie 140 kB do ściągnięcia!

Foxit Reader nowość
W pełni funkcjonalna alternatywa dla wolnego i zasobożernego programu Acrobat Reader. Różnicę w działaniu widać natychmiast.

gkWare
Darmowy instalator gkSetup - prosty w obsłudze (brak skryptów), duże możliwości, polskie tłumaczenie komunikatów. Ponieważ generuje najmniejsze pakiety, używam go do dystrybucji Wykresów i polecam wszystkim.

HTML Tidy
Program freeware zalecany przez W3C do sprawdzania poprawności kodu HTML. Akceptuje zarówno nowsze, jak i starsze wersje standardu, ma ograniczoną obsługę XMl-a. Automatycznie poprawia kod, wykonując wyrównianie, zmniejsza jego rozmiar, cytuje znaczniki oraz zgłasza uwagi co do zalecanych, ale nie koniecznych zmian. Dostępne są wersje pod Unixa, Linuxa i DOSa. Duże możliwości konfiguracji przez plik tekstowy.

Opera
W tej chwili moja ulubiona przeglądarka. Niewielki rozmiar, zdumiewająca szybkość, miły oku wygląd, zgodność ze standardami, bezpieczeństwo a do tego zintegrowany klient poczty, list dyskusyjnych, chatów i kanałów RSS. Czegóż chcieć więcej? Dostępny jest już plik polonizacyjny do najnowszej wersji oraz mnóstwo skórek, wkrótce powinna pojawić się opcja czytania stron. Część dla fanów oferuje natomiast wiersze i rysunki wychwalające dzieło norweskich programistów.

PC-BSD
System operacyjny oparty na słynnym z jakości, stabilności i szybkości FreeBSD dostarczany z wyjątkowo prostym w obsłudze instalatorem. Obsługa systemu jest łatwa, ponieważ wszystkie potrzebne czynności można wykonywać w graficznym środowisku KDE a menedżer pakietów pozwala instalować programy dwoma kliknięciami, unikając przy okazji linuksowych zawiłości. W dwa miesiące od powstania PC-BSD stał się drugą najchętniej ściąganą odmianą BSD dla komputerów osobistych i wyrasta na ciekawą alternatywę dla różnej maści Linuksów (tym bardziej, że od razu widać, że jest szybszy w codziennym użytku).

PSPad
Wielofunkcyjny edytor z podświetlaniem składni, przydatny zarówno dla twórców stron WWW i programistów. Na wiele przydatnych funkcji składają się: sprawdzanie pisowni (też w języku polskim), wbudowany moduł HTML Tidy, możliwość używania narzędzi zewnętrznych takich, jak kompilatory. Możliwe jest ustawienie polskiego interfejsu. Obecnie używam go jako podstawowego edytora.

Spik (dawniej WPKontakt)
Komunikator Wirtualnej Polski umożliwia rozmawianie z użytkownikami Gadu-Gadu i ICQ, przesyłanie SMS-ów, plików i głosu. Kontakt z niezależną, międzynarodową siecią Jabber, największa baza emotikonów, szyfrowanie oraz funkcja "czapka niewidka". Przesiadka z Gadu Gadu jest łatwa ze względu na automatyczne pobieranie ustawień.

Ubuntu Linux
Jak w haśle reklamowym - Linux dla ludzi. Bardzo wygodna w użyciu dystrybucja, graficzne narzędzia do konfigurowania w zasadzie wszystkiego, co trzeba, bardzo fajna instalacja i aktualizacja oprogramowania, dobre wykrywanie sprzętu. W tej chwili mój podstawowy Linux.

Zgłoś niedziałający link


[ Do góry | Następna strona ]

Styl strony

Buttony

Opera Wikipedia GeoURL
Copyright 2002-2009 by Derbeth. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Valid CSS!