::: ostatnia aktualizacja: 09-01-2009 20:55 ::: dziś jest :::

SIM WIOCHA

Ta część mojej strony domowej jest poświęcona grze karcianej "Sim Wiocha" autorstwa Marcina 'Telefaxa' Kosteckiego. zaprezentowanej na łamach magazynu Portal #4. Ponieważ w sieci nie ma strony o grze, zdecydowałem się na stworzenie własnej.

W artykułach wrzuciłem dwa teksty udostępnione dzięki uprzejmości magazynu Portal. Są to: zasady i najczęściej zadawane pytania. Oprócz tego jest tam mój artykuł o nowym sposobie gry i modyfikacje zasad.

Są tu też karty zachowane ze strony Portala i lekko zmienione (mają taki format, by od razu dało się je drukować). Dodałem kilka własnych, w tym Rusków i AK 47 - aby zwiększyć siłę Mafii (nie ma czym rozwalać Kościoła i Państwa). Karty te były wspomniane w instrukcji i zrobiłem je zgodnie z podanymi tam szczegółami. Jeśli macie własne pomysły - przesyłajcie je.
Uwaga! Wszystkie karty dostępne na stronie są jedynie rozszerzeniami zasad i nie były opiniowane przez autora gry. Nie są w stanie zastąpić kart podstawowych, które można znaleźć tylko w numerze 4. magazynu "Portal".

Talie prezentują przykładowe zestawy kart. Po ich skompletowaniu (czyli po prostu skserowaniu i wycięciu ;-) można od razu przystąpić do gry. Warto też przypatrzeć się im przy kompletowaniu talii według własnego pomysłu i porównać. Prowadzony jest ranking najlepszych zestawów (można przesyłać swoje).

Co nowego

13.01.2004 - zmieniony lekko układ tekstu w pliku pdf z zasadami

01.12.2003 - do sieci trafia lekko zmieniona wersja zasad - jest już w niej schemat karty do Sim Wiochy z objaśnieniami

17.11.2003 - nowa karta: dyscyplina budżetowa;-) Poprawki w kartach: awans, izba wytrzeźwień i skup interwencyjny. Nowy dział: Talie, w którym będą pojawiały się przykładowe zestawy kart. Już teraz można tam znaleźć 6 z nich.

02.11.2003 - nowe karty: AK-47 i awans. Poprawki w kartach: anarchista i skup interwencyjny.

15.10.2003 - w dziale Download pojawiły się zasady w formacie PDF

19.05.2003 - koniec problemów z kartami! Po zmianie formatu z gif na png udało się zrobić wszystko jak trzeba. Karty zajmują mniej miejsca i można je od razu drukować.

03.05.2003 - nowy artykuł z poprawkami do zasad. Jeśli macie własne pomysły - piszcie! Pojawiła się nowa karta - Jednostka wojskowa. Dalej problemy z kartami - są za duże! Dopóki nie uporam się z tym problemem trzeba będzie je zmniejszać do rozmiaru 4x6,5 cm.

16.04.2003 - poprawienie wszystkich kart. Do tej pory wyglądały naprawdę kiepsko - teraz są dużo wyraźniejsze i po wydrukowaniu nie powinny odstawać od zwykłych. Nowa karta - Inspekcja, plik RAR z wszystkimi kartami ze strony.

01.03.2002 - dodanie moich 5 nowych kart

Styl strony

Sonda

Czy grasz w Sim Wiochę?Buttony

Opera Wikipedia
Copyright 2002-2009 by Derbeth. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Valid CSS!