::: ostatnia aktualizacja: 11-01-2009 21:25 ::: dziś jest :::

WYKRESY - O programie

Opis możliwości

Okno główne programu z narysowanymi wykresami Wykresy są programem służącym do rysowania wykresów. Obecnie predefiniowanych jest 29 rodzajów - zarówno funkcji, jak i okręgów i elips. Oprócz nich użytkownik może wpisać własny, dowolny wzór. Oczywiście po wyświetleniu wykresów na ekranie komputera można je potem wydrukować lub zapisać w formacie BMP. Oprócz tego program umożliwia wykonywanie różnych obliczeń - takich, jak maksima i minima funkcji czy miejsca zerowe. Odczytywanie miejsc przecięć wykresu z innymi lub osiami współrzędnych funkcji jest banalnie proste. Okno obliczeń Wystarczy skierować na to miejsce mysz i odczytać wynik (dokładność do 4 miejsca po przecinku). W ten sposób Wykresy stają się świetnym narzędziem w graficznym rozwiązywaniu równań, pozwalając szybko i dokładnie zweryfikować poprawność obliczeń dokonanych zwykłymi sposobami. Skalę wykresu można zmieniać swobodnie od 1:1 do 500:1. Jednoczenie można wyświetlić do 10 wykresów, każdy może być określony 4 różne wzory w różnych przedziałach. Inne funkcje to dodawanie stycznych, siecznych i prostych przecinających inne pod podanym kątem.

Okno dodaj prostą (styczne, sieczne itp.) Obsługa została opracowana tak, by maksymalnie uprościć użytkowanie. Zaawansowana korekta błędów pozwala na unikanie męczącego poprawiania. Bardzo łatwo jest wstawiać liczby pi i e i ich wielokrotności do równań metodą przeciągnij i upuść. Szablony wykresów (29) wybiera się z rozwijanej listy.

Do programu został dołączony plik pomocy w formacie HTML Help.

Warunki użytkowania

Program należy do kategorii freeware - można go używać bez ograniczeń i opłat zarówno osobiście, jak i komercyjnie. Kod programu podlega ochronie prawa autorskiego i nie może być modyfikowany.

Nie roszczę sobie żadnych praw do grafik z wykresami wygenerowanymi w programie - możesz z nimi robić, co ci się podoba.

Wymagania

System operacyjny z rodziny Windows, procesor o szybkości co najmniej 300 MHz (programu nie testowano na wolniejszych maszynach ;-) oraz około 1 MB wolnego miejsca na dysku. Zalecana jest kolorowa karta graficzna i monitor :-)

Użytkownicy innych systemów operacyjnych potrzebujący programu Wykresy mogą ściągnąć wersję "przenośną", która działa bez problemów pod Wine'em.Wykresy zostały napisane za pomocą Delphi 7 Personal firmy Borland Software Company. Instalator powstał w programie GkSetup firmy GkWare (można z jej strony ściągnąć darmową wersję z polskimi modułami). Pomoc powstała w programie HTML Help Workshop firmy Microsoft (dostępny za darmo).
Wykresy PAD file

Styl strony

Buttony

Opera Wikipedia
Copyright 2002-2009 by Derbeth. Wszelkie prawa zastrzeżone.